Ako nainštalovať SSL certifikát na hostingu v IONOS?


Po objednaní a zaplatení SSL certifikátu je potrebné ho v Klientskom paneli IONOS aktivovať (počas tohto procesu si vyberiete doménu, ktorá bude prostredníctvom certifikátu SSL zabezpečená).

Až po potvrdení objednávky na SSL certifikát bude samotný certifikát vydaný a budete si ho môcť nainštalovať / spustiť na serveri.

Potvrdenie o objednávke SSL certifikátu spočíva v prijatí e-mailu a kliknutí na link, ktorý sa nachádza v spomenutom e-maile. Po potvrdení objednávky budete môcť spustiť inštaláciu SSL certifikátu na vybranom serveri (hostingu) v IONOS.

Ako nainštalovať SSL certifikát na serveri (hostingu) v IONOS?

  1. Po prihlásení sa na Klientsky panel IONOS si vyberte sekciu WWW služby.
  2. Kliknite na názov vybranej služby, ku ktorej chcete nainštalovať SSL certifikát (môže to byť hosting, obchod atď.).
  3. Na obrazovke sa zobrazia podrobné informácie ohľadom vybranej služby. Nájdite sekciu Webový server a kliknite na Nastavenia -> SSL certifikáty v ľavom dolnom rohu.
  4. Na obrazovke sa zobrazia SSL certifikáty, ktoré sú dostupné na inštaláciu na vybranom serveri. Kliknite nainštalovať  pri vybranom SSL certifikáte a začne sa inštalácia. Pokiaľ sú na serveri nainštalované aj iné SSL certifikáty, budú uvedené na obrazovke.
    Aby mohol byť SSL certifikát nainštalovaný, musí byť vystavený pre doménu, ktorá je priradená k vybranému serveru. V opačnom prípade certifikát SSL nebude zobrazený na nižšie spomenutej obrazovke. Ako priradiť doménu k serveru v Klientskom paneli?
  5. Na obrazovke sa zobrazí okno, v ktorom je potrebné potvrdiť, že chceme nainštalovať vybraný SSL certifikát. Kliknite na tlačidlo OK, ak chcete vykonať inštaláciu SSL certifikátu.
  6. Po kliknutí na OK bude certifikát SSL nainštalovaný na vybranom serveri. Budete presmerovaný na obrazovku so zoznamom všetkých dostupných certifikátov na serveri. Nainštalované SSL certifikáty sú označené zelenou farbou.
  7. Po nainštalovaní prvého SSL certifikátu môžete nainštalovať ďalší na tom istom serveri (hostingu) pre inú doménu. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidlo nainštalovať pri ďalšom SSL certifikáte a opäť sa riaďte týmito pokynmi (všetky aktuálne nainštalované certifikáty na serveri nebudú prepísané).

Zabezpečte webovú stránku pomocou SSL certifikátu

Chráňte údaje formulára a transakcie zeleným zámkom vedľa adresy.


Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo