Ako si vytvoriť FTP účet v hostingu cez IONOS.sk?


FTP účet je bezplatná služba, ktorá umožňuje získať prístup k zdrojom (súborom) publikovaným na hostingu. Takto môže napr. externá firma, ktorá projektuje webstránku, zavádzať zmeny v súboroch bez toho, aby musela poznať hlavné heslo do Vášho Klientskeho panela IONOS.sk.

 

V rámci hostingu na IONOS.sk môžete využiť FTP klienta dostupného v ovládacom paneli. Takéto riešenie nevyžaduje konfiguráciu dodatočného programu ani vytváranie FTP účtov používateľov. Iným príkladom použitia sú účty FTP pre zamestnancov, ktorí publikujú súbory a dokumenty na serveri.

 • FTP účet s prístupom k obsahu celého servera umožňuje spravovať hlavný priečinok a všetky podpriečinky na danom serveri. Ak ste si vybrali možnosť prístupu k celému obsahu servera, môžete tiež sprístupniť zálohu, ktorá sa nachádza na FTP serveri.
 • FTP účet s prístupom k vymedzenému priečinku umožňuje spojenie iba s jedným vybraným priečinkom a jeho podpriečinkami. Používateľ pripojený na vymedzený priečinok nemôže spravovať priečinky, ktoré sa nachádzajú na vyššej úrovni vo vzťahu k vymedzenému priečinku.

Čo to je FTP server a na čo slúži?

Ak máte server na IONOS.sk a chcete na ňom umiestniť súbory, použite na to tzv. FTP klienta. FTP klient je program, ktorý umožňuje napojiť sa na server a odoslať súbory z disku Vášho počítača na server. Na serveri môžete umiestniť webstránku alebo uchovávať súbory za účelom ich sprístupňovania cez internet

Ako pridať nový FTP účet v hostingu cez IONOS.sk?

 1. Prihláste sa do Klientskeho panela IONOS.sk.
 2. Kliknite na sekciu menu: WWW služby, ktorá sa nachádza na ľavej strane obrazovky.
 3. Kliknite na názov servera, na ktorý chcete pridať nový FTP účet.
 4. Na zobrazenom okne nájdite sekciu: FTP účty a kliknite: Vytvoriť.
 5. Vyplňte formulár pre vytvorenie nového FTP účtu:
  • Login – zadajte názov používateľa, ktorý budete používať počas pripájania sa na FTP.
  • Doména – môžete si vybrať doménu pre FTP účet. Ak si vyberiete doménu, bude loginom pre FTP účet e-mailová adresa (nazov_FTP_uctu@domena.sk).
  • Heslo – zadajte prístupové heslo k FTP účtu, ktoré budete používať počas pripájania.
DÔLEŽITÉ! Pri určovaní hesla nezadávajte diakritické znamienka (napr. č, ô, š, ä a pod.). Viac informácií o tvorbe bezpečných a silných hesiel nájdete tu.
 1. Následne v sekcii: Oprávnenia FTP môžete definovať rozsah prístupu pre vytváraný FTP účet:
  • Celý obsah WWW servera – FTP účet môže disponovať funkciou prístupu ku všetkým zdrojom (súborom) publikovaným na serveri. Takto bude môcť firma, ktorá projektuje webstránku robiť zmeny na súboroch bez toho, aby musela byť oboznámená s heslom ku Klientskemu panelu IONOS.sk.
 2. Takáto konfigurácia umožňuje pripojiť sa na celý obsah FTP servera. Používateľ pripojený na server bude vidieť obsah hlavného priečinka a všetkých podpriečinkov, ktoré sa nachádzajú na Vašom serveri.
  • Vybraný priečinok – označte, ak chcete umožniť prístup k FTP serveru, ale iba k vybranému priečinku a jeho podpriečinkom. Po označení možnosti: “Vybraný priečinok” je potrebné do textového poľa zadať názov priečinka, ku ktorému bude mať FTP účet prístup, napr. /strankawww
  • Záloha – ak ste si vybrali možnosť prístupu k celému obsahu webstránky, môžete tiež zapnúť možnosť prístupu k záložnej kópii, ktorá sa nachádza na FTP serveri. Takýto súhlas znamená, že FTP účet bude mať prístup k priečinku záložnej kópie a priečinku /logs, ktorý obsahuje logy servera.
 3. Po vyplnení všetkých vyžadovaných polí kliknite na tlačidlo: Odoslať v dolnej časti obrazovky a vytvorte nový FTP účet vo vybranom hostingu (serveri).

Po pridaní FTP účtu budete môcť využívať FTP klienta na spojenie sa s FTP serverom. Vybrané oprávnenia FTP účtu môžu byť nedostupné napr. v balíku Hosting Basic.

 

 

 

Bezpečný hosting pre Vašu webovú stránku

Pripravili sme miesto, v ktorom sa bude Vaša webová stránka a poštová elektronická schránka cítiť komfortne.


Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo