Čo je doména a čo je hosting?Zaujíma vás, č’o je doména? Čo je to hosting? Toto je vaša nevyhnutnosť pri objavovanísa na internete. Doména je vaša internetová adresa, hosting je miestov sieti pre súbory, webové stránky a e-mail. Doména je neoddelitel’nou súčasťou hostingu a naopak. Spolu tvoria kompletnú sadu služieb, vd’aka ktorým môžete maťvlastnú webovú stránku alebo e-mail vo vlastnej doméne.

Dôlelite! Pojem hosting a server sa často používajú zamenitel’ne kvôli ich priamemu vzťahu. Serve r je zariadenie, ktoré poskytuje špecifické zdroje: pamäť, kapacitu, napájanie, systém. Ako súčasť servera sú oddelené tzv. hostingové služby. Sú to hotové riešenia pre koncového zákazníka, majú jednoduchýsystém, pridelené zdroje a aktívne serverové funkcie, napr. FTP server, poštový server (t.j. podpora pošty a FTP).

Ak sa chcete na internete objaviť, mali by sme Vám najskôr vysvetliť, o aké jednotlivé služby by ste mohli mať záujem. Znalosti o službách sú z pohl’adu každého klienta veľmi cenné. Umožňuje vám napríklad dôkladne si overiťvlastné potreby a vybrať si správnu službu.

Čo je doména a čo je hosting?

Doména (napr. www.vasadomena.sk) je jedinečná internetová adresa, na ktorej sú na internete dostupné služby (napr. webové stránky, e-mail, FTP server). Názov domény je jedinečný a jeho použitím odkazujete na konkrétny zdroj v sieti. Dôležitým aspektom vlastníctva domény je, že ju možno preniesť.

Treba mať na pamäti, že doména je jedinečná internetová adresa, ktorá vedie k obsahu hostingu.

DÔLEŽITÉ! Nezabudnite, že ak chcete v adrese domény vytvoriť iba jednu e-mailovú adresu (napr. info@vasadomena.sk), môžete takúto operáciu vykonať po zaregistrovaní iba domény.

Hosting je možne definovať ako „miesto“, kde ukladáte svoje súbory, aby boli dostupné na internete. Doménu je možné pripojiťk serveru napríklad za účelom zobrazenia jej obsahu na adrese domény alebo vytvorenia e-mailových schránok na adrese domény (napríklad info@vasadomena.sk).

Obsahom servera treba rozumieťsúbory (napr. súbory webových stránok), ktoré je možné zobraziť po zadaníadresydoménydo prehliadača. Týmito súbormi sú zvyčajne samotné webové stránky, ale doména smerujúca do konkrétnych zdrojov, môže zobraziť ovel’a viac informácií, napríklad aktuálne stiahnuté súbory (fotografie z dovolenky), zabalené súbory .zip atd‘.

Doména má možnosť maťtzv subdomény, t. j. d’alšie adresy vytvorené v doménovej adrese, napr. blog.domena.sk atd‘. Vytvárate si ich zadarmo ako súč’asť svojej domény. Môžete ich presmerovať na rôzne miesta, vytvoriťviacero stránok alebo zdieľaťviacero zdrojov.

Na serveri ionos.sk môžete okrem toho:

  • daťvlastnú webovú stránku,
  • vytvoriť e-mailové schránky pre seba a zamestnancov,
  • uložiť svoje súbory, aby ste k nim mali prístup odkial’kol’vek na svete.
Príklad: Ak budete maťiba hosting(nebudete mať registrovanú doménu), tak obsah hostingu (napr. web) je možné zobraziť na adrese pracovnej domény, ktorá je ku každému hostingu pribalená zdarma. Ak ste si napríklad zaregistrovali hosting s názvom „server123456″, webovú stránku tohto hostingu je možné zobraziť na adrese: „http://server123456.ionos.sk“. V prípade vytvárania e – mailových schránok na takomto serveri môžete použiť nasledujúce adresy:

  • info@janiga.ionos.sk
  • prezvisko@ janiga.ionos.sk

Ak máte doménu a hosting, máte už všetko na to, aby ste sa mohli objaviť na internete, otvoriť si blog, internetový obchod a e-mailovú schránku. Bezpečnosť môžete posilniť rozšírením služieb o SSL certifikát. Zabezpečíochranu údajov prenášaných prostredníctvom webovej stránky a pri pre nose e – mailových sprav. Tieto 3 služby spolu tvoria základ podnikania na internete.

 

Lacné internetové domény

Zaregistrujte si svoju vlastnú adresu na internete ešte dnes. Aj keď je Vaša vysnívaná doména obsadená, náš inteligentný vyhľadávač Vám napovie ďalšie možnosti.

Домейни Prezrite si ponuku

Bezpečný hosting pre Vašu webovú stránku

Pripravili sme miesto, v ktorom sa bude Vaša webová stránka a poštová elektronická schránka cítiť komfortne.


Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo