Čo je to funkcia Multipošta na serveroch v IONOS?


Počas tvorby e-mailových schránok môžete využiť funkciu tzv. Multipošty.

Multipošta umožňuje zakladať si v rámci jedného servera veľa e-mailových schránok s rovnakým názvom a priraďovať ich k vybranej doméne (napr. “biuro@domena1.pl”, “biuro@domena2.pl”, “biuro@domena3.pl”, “biuro@domena4.pl”, atď.).

Multipoštu nemožno zapnúť alebo vypnúť. Funkcionalita Multipošta je dostupná pri vybraných balíčkoch služieb a toto nastavenie sa nedá zmeniť.

Funkcionalita Multipošta sa zíde, keď v rámci jedného servera riadime niekoľko nezávislých projektov, napr. webstránok, a chceli by sme pre každú z nich založiť unikátnu e-mailovú schránku, pričom všetky by mali rovnaký názov, napr. “biuro”. Ak Váš server neobsahuje funkcionalitu Multipošta, nebudete si môcť vytvárať e-mailové schránky s rovnakým názvom.

Čo získavam pri používaní Multipošty?

Tvorením e-mailových schránok s rovnakým názvom získavate nezávislé e-mailové adresy, napr. “biuro@domena.pl”, “biuro@firma.pl”, “biuro@sklep.pl”. Každá z takýchto e-mailových schránok:

  • funguje nezávisle – každá z nich disponuje vlastným prístupovým heslom a predstavuje samostatnú poštovú schránku,
  • má vlastnú schránku prijatých správ – e-maily sa v nich nemiešajú,
  • môže byť administrovaná inou osobou, ktorá disponuje prístupovým heslom.

Server, ktorý nedisponuje funkciou Multipošta, umožňuje vytváranie e-mailových schránok vo všetkých doménach, ktoré sú k danému serveru priradené. Kliknite sem, ak sa chcete dozvedieť viac ohľadom e-mailovej schránky vytvorenej vo všetkých doménach.

DÔLEŽITÉ! Funkcia Multipošta sa týka tiež účtov FTP, ktoré je možné vytvoriť na serveroch v IONOS. Pri tvorbe účtu FTP ho môžete priradiť k určenej doméne. Kliknite sem, ak chcete zistiť, ako pridať účet FTP na serveri v IONOS.
Vytvorenie e-mailového účtu alebo účtu FTP priradeného ku konkrétnej doméne spôsobí, že loginom (názvom používateľa) pre vytvorený účet bude úplná e-mailová adresa (napr. kowalski@twojadomena.pl).

 

Bezpečný hosting pre Vašu webovú stránku

Pripravili sme miesto, v ktorom sa bude Vaša webová stránka a poštová elektronická schránka cítiť komfortne.


Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo