Ako spravovať antispamové nastavenia v Pošte na IONOS.sk?


Na IONOS.sk môžete spravovať nastavenie bieleho a čierneho zoznamu odosielateľov pre svoje e-mailové schránky.

Využite nasledovné pokyny, ako si prostredníctvom Pošty IONOS.sk konfigurovať antispamové nastavenia a meniť obsah bieleho a čierneho zoznamu odosielateľov pre vybranú e-mailovú schránku.

Ako zmeniť antispamové nastavenia e-mailovej schránky?

 1. Po prihlásení sa do Pošty IONOS.sk prejdite do možností účtu a z rozbaľovacieho menu vyberte Nastavenia.
 2. Vyberte si Antispamové možnosti z ľavej strany obrazovky.
 3. Na následnej obrazovke si môžete zmeniť antispamové nastavenia pre vybranú e-mailovú schránku.
 1. Dostupné možnosti:
  • Prijímať poštu z vonkajšieho presmerovania – zapnutie tejto možnosti spôsobí, že všetky e-mailové správy presmerovaní do Vašej schránky na IONOS.sk budú doručované do schránky prijatých správ – bez ohľadu na to, z akej adresy sa presmerovanie vykonáva.
  • Blokovať technické informácie a novinky od operátora – umožňuje blokádu odosielania e-mailov, ktoré sú doručované operátorom IONOS.skdo Vašej e-mailovej schránky (napr. novinky, akcie, technické oznamy, informácie o aktualizáciách).
  • Biely zoznam odosielateľov – odosielatelia elektronických správ, ktorí budú na tomto zozname, nebudú overovaní antispamovým filtrom na IONOS.sk. Budú dôveryhodnými odosielateľmi e-mailov. Pravidlá umiestnené na bielom zozname majú vyššiu prioritu od pravidiel na čiernom zozname.
  • Čierny zoznam odosielateľov – elektronické správy od odosielateľov, ktorých adresy budú zaradené na tento zoznam, nebudú doručované do Vašej e-mailovej schránky na IONOS.sk. Elektronické správy, ktoré budú zablokované pravidlami z čierneho zoznamu, sa neukladajú v e-mailovej schránke používateľa. Odosielateľ elektronickej správy zablokovanej čiernym zoznam dostane informáciu (Mailer-Deamon) o jej nedoručení.
 2.  Kliknite na tlačidlo “Editovať”, ak chcete prejsť na úpravu bieleho alebo čierneho zoznamu.

V zóne Bieleho a Čierneho zoznamu môžete používať globálne znaky:

 • * – nahrádza ľubovoľný reťazec znakov v adrese,
 • ? – nahrádza jednotlivý znak v adrese.
DÔLEŽITÉ! Ak pre Vás nie je zapnutie antispamových nastavení dostatočným zabezpečením, použite funkciu Bieleho a Čierneho zoznamu odosielateľov. Takto budete môcť nadefinovať individuálne pravidlá činnosti antispamových opatrení.

Globálne nastavenia bieleho a čierneho zoznamu na serveri

Ak máte v nastaveniach poštového serveru aktívnu možnosť, ktorá slúži na zobrazovanie globálnych antispamových opatrení, na obrazovke pre úpravu antispamových nastavení budete mať dostupný dodatočný modul:

Čierny a biely zoznam odosielateľov účinný v rámci celého serveru sa zobrazí v Klientskom paneli IONOS.sk a v Pošte IONOS.skpri zmenách antispamových nastavení pre e-mailovú schránku vytvorenú na tomto serveri. Globálne nastavenia bieleho a čierneho zoznamu odosielateľov platia vo všetkých e-mailových schránkach vytvorených na danom serveri.

Viac informácií vo veci globálnych nastavení čierneho a bieleho zoznamu na serveri

Používateľ, ktorý bude vykonávať zmeny antispamových nastavení, môže mať prístup k náhľadu na globálne nastavenia, čo môže byť nápomocné pri definovaní nových antispamových pravidiel. Používateľ e-mailovej schránky môže mať dostupný náhľad na globálne nastavenia – nebude ich však môcť meniť.

Nastavenia antispamu na zákazníckom paneli:

 1. Vyberte server, na ktorom sú vytvorené e-mailové kontá.
 2. Prejdite na nastavenia antispamu a zadajte nastavenia čiernej listiny a bielej listiny pre odosielateľov.

Po pridaní príslušných pravidiel na globálny čierny a biely zoznam (napr. elektronických adries alebo IP adries) budú tieto pravidlá aktívne vo všetkých e-mailových schránkach vytvorených na danom serveri.

Prostredníctvom Klientskeho panela IONOS.sk môžete nastaviť, či budú globálne antispamové nastavenia dostupné na náhľad pre používateľov poštových účtov.

DÔLEŽITÉ! Globálne nastavenia bieleho a čierneho zoznamu odosielateľov môže meniť iba používateľ, ktorý má prístup ku Klientskemu panelu IONOS.skpre server.

Funkcia označ ako spam v Pošte IONOS.sk

Po prihlásení sa v Pošte IONOS.sk do vybranej e-mailovej schránky môžete využiť funkciu označovania vybraných správ zo schránky ako spamu. Správy, ktoré budú takto označené, budú následne filtrované a v prípade opakujúcich sa hlásení tohto typu sa zaradia medzi pravidlá antispamových opatrení fungujúcich v rámci našich poštových serverov.

Elektronická správa, ktorá bola označená ako spam, sa prenesie do priečinka „Spam”. Ak chcete, aby už takáto správa nebola označená ako spam, prejdite do priečinka “Spam” a odstráňte toto označenie.

E-mail bez obmedzenia prílohy

2 milióny užívateľov sa nemôže mýliť. Vyberte si spoľahlivý e-mail s kalendárom, organizáciou úloh a bez spamu.


Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo