Autoinštalátor CMS


Autoinštalátor je nástroj, ktorý umožňuje jednoduché a rýchle inštalovanie hotových používateľských aplikácií v rámci hostingu na IONOS.sk. Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov môžete spustiť známe a overené aplikácie na tvorbu webstránok (napr. WordPress alebo Joomla!).

Počas využívania Autoinštalátora nemusíte sťahovať aplikácie zo stránky ich autora, nahrávať súbory na server ani vytvárať požadované databázy. Pomocou jedného kliknutia myši si dokážete nainštalovať vybranú aplikáciu.

K aplikácii nainštalovanej pomocou Autoinštalátora si môžete priradiť konkrétnu online doménu, napr. „tvojadomena.pl”. Znamená to, že nainštalovaná aplikácia (napr. webstránka založená na WordPresse) môže byť dostupná na adrese krátkej domény, ktorú si napr. môžete zaregistrovať cez IONOS.sk.

Ako používať Autoinštalátor?

Pomocou niekoľkých kliknutí myši môžete naštartovať pokročilú webstránku, napr. internetový portál (WordPress, Joomla! alebo Drupal) alebo diskusné fórum.

Aplikácie dostupné v rámci Autoinštalátora sú bezplatné a obľúbené nástroje, ktoré dobre poznajú mnohí používatelia na celom svete. Ponúkajú bohaté funkcie a zároveň sú jednoduché na používanie (o. i. phpBB, Joomla!, WordPress, Coppermine Gallery, MediaWiki a mnohé iné).

Jednoduchý proces inštalácie

Proces inštalácia dostupných aplikácií je maximálne zjednodušený a vyžaduje iba zadanie niekoľkých základných informácií. Už po chvíli je vybraný používateľský program pripravený na používanie. Aplikácie dostupné v rámci Autoinštalátora patria medzi populárne nástroje, známe mnohým používateľom po celom svete, sú vybavené mnohými funkcionalitami a zároveň jednoduché na používanie.

Odhaduje sa, že viac ako 1/4 stránok na svete používa WordPress. Sú medzi nimi také značky ako BBC, MTV či Sony. Neváhajte! Pomocou Autoinštalátora aplikácií si na svoj server nainštalujte CMS WordPress alebo inú obľúbenú aplikáciu!

Aké aplikácie sa dajú napríklad nainštalovať na serveri?

Prostredníctvom Autoinštalátora si môžete nainštalovať najobľúbenejšie CMS systémy a iné aplikácie (o. i. diskusné fóra, fotogalérie či CRM systémy). CMS je systém na správu obsahu (angl. Content Management System), čiže aplikácia, ktorá umožňuje jednoduchú tvorbu webstránky a jej neskoršiu aktualizáciu. Formovanie obsahu a spôsobu jeho prezentácie stránkou spravovanou prostredníctvom CMS zvyčajne prebieha pomocou webstránok, ktoré obsahujú špeciálne editovacie formuláre (napr. ovládací panel).

Obsahom môže byť jednoduchý text, obrázky, hudba, filmy, dokumenty a mnohé iné prvky. Informácie, ktoré budete pridávať na svoju webstránku, môžu byť hodnotené a komentované inými používateľmi. Vaša webstránka vytvorená prostredníctvom CMS bude dynamickou stránkou, spolupracujúcou s používateľom.

Pomocou Autoinštalátora môžete rýchlo spustiť blog, ktorý bude obsahovať chronologicky usporiadané príspevky. Blogy umožňujú o. i. archiváciu a kategorizáciu príspevkov a tiež ich komentovanie čitateľmi. Odhaduje sa, že najviac blogov na svete využíva systém WordPress.

DÔLEŽITÉ! Vďaka CMS softvéru môžu osoby, ktoré sa nevyznajú v programovaní a nemajú informatické vzdelanie, vytvárať pokročilé webstránky. Na celom svete tvoria ľudia aj firmy vďaka takýmto systémom príťažlivé súkromné stránky, neveľké webové vizitky, blogy, firemné weby, internetové obchody aj obrovské portály korporácií.

Zoznam aplikácií, ktoré si môžete vybrať v Autoinštalátore

 • WordPress je aktuálne najpopulárnejší blogový systém, ktorý sa systematicky rozširuje o možnosti úplného systému spravovania obsahu (CMS). Kvôli jednoduchému používaniu a veľkému množstvu dodatočných modulov sa odporúča začiatočníkom.
 • Joomla! je univerzálny systém spravovania obsahu (CMS), ktorý slúži na tvorbu a správu webstránok rôzneho druhu – od malých súkromných a firemných stránok až po veľké portály. Vďaka jednoduchému používaniu a rozširovaniu je Joomla! používaný tak profesionálmi, ako aj začínajúcimi používateľmi.
 • Drupal je všestranný systém na správu obsahu (CMS), ktorý umožňuje používateľovi jednoduchým spôsobom zverejňovať, spravovať a organizovať obsah na webstránkach. Kvôli svojej flexibilite a širokým možnostiam rozširovania sa často využíva aj na náročnejšie projekty.
 • Piwik je bezplatný internetový analytický nástroj, ktorý Vám poskytuje podrobné správy o Vašej webstránke. Kontrolujte priebežne počet návštevníkov, výsledky marketingových kampaní a mnoho iných vecí. Piwik je skutočná alternatíva voči Google Analytics, dostupná aj na mobilných zariadeniach s OS Android a iOS.
 • TextPattern – elegantný, flexibilný a používateľsky jednoduchý systém na spravovanie obsahu internetových stránok. TextPattern je skvelý na spravovanie malých webstránok, napr. webových vizitiek firiem alebo súkromných stránok.
 • Pligg – hľadáte nápady zvonka na rozvoj svojej činnosti? Nechajte si poradiť svojimi klientmi. Spolu s Pligg rýchlo vytvoríte „zásobáreň nápadov”, necháte svojich klientov hlasovať a spoznáte ich názory o svojom produkte.
 • Xoops – univerzálny CMS systém, ktorý uľahčuje tvorbu, správu a organizáciu webstránok. Jednoduché používanie a rozširovanie a veľa dostupných šablón stránok spôsobuje, že Xoops získava čoraz viac popularity medzi CMS aplikáciami.
 • Nucleus CMS – ide o jednoduchý a ľahký systém na spravovanie blogu alebo vlastnej webstránky. Je v ňom jednoduché pridávať aktuality, nové obrázky či linky na iné webstránky. Ak nechcete venovať priveľa času konfigurácii svojho blogu alebo webstránky, NucleusCMS je systém pre Vás!
 • dotClear – systém dotClear mal od začiatku iba jeden cieľ – umožniť všetkým publikovanie na internete. A tak sa dotClear rozvíja už 10 rokov – ako jeden z najlepších a najjednoduchších systémov na zverejňovanie online obsahu.
 • Coppermine Gallery – je to program, ktorý umožňuje vytvorenie vlastnej fotogalérie na internete. Môžete si v ňom kategorizovať obrázky aj albumy, pridávať používateľov a udeľovať im práva na pridávanie obrázkov a komentárov.
 • Gallery 3 – je ďalšia verzia obľúbenej aplikácie na kategorizáciu fotografií a album pridávaných používateľmi a tiež na udeľovanie používateľom práv na pridávanie obrázkov a komentárov. V najnovšej verzii bola vylepšená bezpečnosť aplikácie, jej stabilita a tiež efektivita počas tagovania obrázkov. Dostupná je aj staršia verzia Gallery 2.
 • Gallery 2 – je aplikácia umožňujúca správu a publikovanie grafiky, obrázkov, fotografií a filmov. Prostredníctvom tejto aplikácie môžete vytvárať účty používateľov, pridávať komentáre a vykonávať základnú úpravu obrázkov priamo na internete (otáčanie, zmena rozlíšenia, nastavenie obrázka).
 • PhpBB – je jeden z najobľúbenejších skriptov na tvorbu diskusných fór. Umožňuje vytvorenie vlastného fóra a obsahuje funkcie nevyhnutné na jeho efektívne spravovanie a pohodlné využívanie. Všetky nástroje sú dostupné v základnej verzii fóra alebo na zozname zásuvných modulov.
 • Simple Machines Forum – je to populárny skript pre diskusné fóra. Poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti a funkčnosti a zároveň jednoduché používanie a spravovanie. Jeho možnosti sa dajú rozšíriť pomocou mechanizmu zásuvných modulov.
 • myBB – je to bezplatný a veľmi populárny systém na spravovanie internetového fóra. Napriek neveľkým rozmerom ponúka aplikácia širokú paletu funkcionalít, ktoré sa dajú v prípade potreby jednoducho rozširovať pomocou zásuvných modulov a hotových grafických šablón. Navyše, vďaka prehľadnému a čitateľnému rozhraniu si so spravovaním a riadením fóra poradia aj správcovia – začiatočníci.
 • SugarCRM Community Edition – je bezplatný CRM systém, ktorý vďaka pokročilej funkčnosti umožňuje úspešne spravovať vzťahy s klientmi v malých a stredných firmách. Dá sa vďaka nemu tiež napr. vytvárať profil klienta, katalóg služieb, definovať stratégie, vykonávať obchodné analýzy, pracovať v skupine a vytvárať reporty.
 • MediaWiki – je program typu wiki, čiže slúži na skupinové vytváranie internetových stránok ako sú encyklopédie, katalógy, slovníky a iné a na skupinové pridávanie obsahu. MediaWiki vzniklo najmä pre potreby Wikipédie a stále ho vyvíja skupina programátorov.
 • Moodle – je to balík programov určený na tvorbu online kurzov publikovaných na webstránkach. Je to najčastejšie používaný a najobľúbenejší nástroj na podporu dištančného vzdelávania.
 • WebCalendar – ide o plánovač spravovaný prostredníctvom internetového prehliadača. Umožňuje pridávať používateľov, prideľovať im rôzne prístupové práva a tvoriť zdieľané kalendáre, ktoré môžete následne využívať cez internet alebo intranet.
 • Mantis Bug Tracker – je bezplatný populárny internetový systém, ktorý slúži na monitorovanie práce v informatických projektoch. Je napísaný v skriptovacom jazyku PHP a spolupracuje s MySQL, MS SQL a databázami PostgreSQL. Vytvárajte jednoduchým spôsobom úlohy a priraďujte ich zamestnancom.
 • OpenX – je to nová verzia kedysi populárneho phpAdsNew. Ide o pokročilý systém slúžiaci na spravovanie reklamného obsahu na Vašej webstránke. Jednoducho a ľahko si zadefinujete cieľové miesta, vytvoríte linky na sledovanie pohybu a pridáte reklamnú tvorbu.
 • osTicket je pokročilý a zároveň neuveriteľne používateľsky jednoduchý systém, ktorý podporí Vaše oddelenie pre služby zákazníkom. Na jednom mieste budete mať všetky telefonické komunikácie, e-maily, údaje z formulárov a môžete ich prideľovať konkrétnym zamestnancom.

Hosting vytvorený pre WordPress

Máte webovú stránku na WordPress? My tiež milujeme tento systém pre webové stránky. Preto sme vytvorili hosting špeciálne pre jeho používateľov.


Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo