Autoinštalátor na hostingu – ako ho používať?


Autoinštalátor je nástroj, ktorý umožňuje ľahkú a rýchlu inštaláciu hotových softvérových aplikácií v rámci hostingu v IONOS. Niekoľkými jednoduchými krokmi môžete spustiť známe a overené aplikácie na tvorbu internetových stránok (napr. WordPress alebo Joomla!).

Počas používania Autoinštalátora nemusíte sťahovať aplikácie zo stránok autorov, nahrávať ich súbory na server ani vytvárať požadované databázy. Jediným kliknutím myšky dokážete nainštalovať vybranú aplikáciu.

K aplikácii nainštalovanej pomocou Autoinštalátora môžete pripísať konkrétnu internetovú doménu, napr. “twojadomena.pl”. Znamená to, že nainštalovaná aplikácia (napr. webstránka založená cez WordPress) môže byť dostupná na adrese krátkej domény, ktorú si môžete zaregistrovať napr. cez IONOS.

Ako používať Autoinštalátor?

Niekoľkými kliknutiami myšky môžete spustiť pokročilú webstránku, napr. internetový portál (napr. WordPress, Joomla! alebo Drupal) alebo diskusné fórum.

Aplikácie dostupné v rámci Autoinštalátora sú bezplatne dostupné, obľúbené nástroje, známe mnohým používateľom na celom svete, vybavené mnohými funkcionalitami a zároveň jednoduché na používanie (o. i. phpBB, Joomla!, WordPress, Coppermine Gallery, MediaWiki a veľa iných).

Jednoduchý proces inštalácie

Proces inštalácie dostupných aplikácií je maximálne zjednodušený a vyžaduje si iba zadanie niekoľkých základných informácií. Po chvíli je vybraný server pripravený na používanie. Aplikácie dostupné v rámci Autoinštalátora sú obľúbené nástroje, známe mnohým používateľom na celom svete, vybavené mnohými funkcionalitami a zároveň jednoduché na používanie.

Odhaduje sa, že už viac ako 1/4 stránok na svete využíva WordPress. Sú medzi nimi také značky ako BBC, MTV či Sony. Neváhajte! Využite Autoinštalátor aplikácií na inštaláciu CMS WordPress alebo inej obľúbenej aplikácie na Váš server!

Aké aplikácie si môžem nainštalovať na server?

Pomocou Autoinštalátora si môžete nainštalovať najobľúbenejšie CMS systémy a iné aplikácie (napr. diskusné fóra, fotogalérie či CRM systémy). CMS je Systém manažérstva obsahu (angl. Content Management System), čiže aplikácia, ktorá umožňuje jednoduchú tvorbu webstránky a jej neskoršiu aktualizáciu. Formovanie obsahu a spôsob jeho prezentácie na stránke manažovanej CMS sa najčastejšie uskutočňuje pomocou webstránok, ktoré obsahujú špeciálne editovacie formuláre (napr. ovládací panel).

Obsahom môže byť jednoduchý text, obrázky, hudba, filmy, dokumenty a veľa iných prvkov. Informácie, ktoré si budete pridávať na svoju webstránku, môžu byť hodnotené a komentované inými používateľmi. Vaša webstránka vytvorená na základe CMS sa stane dynamickou webstránkou, spolupracujúcou s používateľom.

Pomocou Autoinštalátora môžete jednoducho spustiť svoj blog, ktorý bude obsahovať chronologicky usporiadané príspevky. Blogy umožňujú napr. archiváciu a kategorizáciu príspevkov a tiež komentovanie príspevkov čitateľmi. Odhaduje sa, že najviac blogov na svete používa systém WordPress.

DÔLEŽITÉ! Vďaka softvéru CMS môžu aj osoby bez programátorských skúseností či bez vzdelania v oblasti informatiky tvoriť pokročilé webstránky. Ľudia aj firmy na celom svete tvoria vďaka takýmto systémom atraktívne webstránky, webvizitky, blogy, firemné weby, internetové obchody a výkonné podnikové portály.

Bezpečný hosting pre Vašu webovú stránku

Pripravili sme miesto, v ktorom sa bude Vaša webová stránka a poštová elektronická schránka cítiť komfortne.


Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo