Prvé spustenie G Suite a prihlásenie sa do administrátorského účtu


Po ukončení registrácie služby a zaplatení za ňu môžete začať používať službu G Suite. Nákup služby zároveň znamená nákup prvej licencie pre používateľský účet a zároveň účet správcu G Suite. Až po aktivácii účtu, priradení domény a jej nastavení budete môcť pokračovať v nakupovaní a pridávať ďalšie licencie pre nových používateľov.

Proces prvej konfigurácie je zjednodušený, ak je už doména zaregistrovaná v IONOS (nový Klientsky panel). Väčšia časť konfigurácie prebehne automaticky. V ďalších článkoch Vám ukážeme, ako vyzerá konfigurácia služby z pohľadu Klientskeho panelu IONOS.

Prvé kroky po prihlásení sa do Klientskeho panelu IONOS

 1. Po ukončení registrácie služby a zaplatení za ňu sa prihláste do Klientskeho panelu IONOS
 2. Na ľavej strane obrazovky si vyberte Služby Google,
 3. Prvým krokom pre začiatok práce s nástrojmi Google je konfigurácia vlastnej domény. Využite jednu z dostupných možností:
  • vyberte si doménu zaregistrovanú v IONOS: zoznam dostupných domén v rámci Vášho účtu uvidíte nižšie. Na zozname sú vymenované iba domény zaregistrované v novom paneli IONOS alebo naň prenesené,
  • použite novú doménu: vyberte si túto možnosť, ak chcete použiť ľubovoľnú inú doménu, zaregistrovanú napr. u iného operátora, nesúvisiacu s účtom v IONOS,
  • preneste si doménu z Google: vyberte si túto možnosť, ak máte doménu zaregistrovanú priamo cez Google (napr. v rámci iného firemného účtu a služieb z ponuky Google). Počas prenosu podajte autorizačný token Google pre doménu.
 4. Do poľa Prihlásenie zadajte prihlasovacie meno správcu a zároveň názov prvého účtu v službe G Suite. Odporúčame, aby ste tu zadali názov prvej e-mailovej schránky, ktorú sa chystáte používať, napr. jan.kowalski, z ktorej sa napokon stane aktívna adresa jan.kowalski@moja-domena.pl v službe.
 5. Potvrďte nastavenia kliknutím na Ulož.

Vytvorili ste účet prvého používateľa a určili ste, v akej doméne bude aktívny účet G Suite. Na novej obrazovke dostanete informácie o ďalších krokoch v rámci konfigurácie. Sú nimi overenie domény a prvé prihlásenie sa do účtu správcu.

 • Ak ste si vybrali možnosť domény zaregistrovanej v IONOS (zoznam domén), overenie domény (priradenie záznamu TXT) nastane automaticky. Budú tu tiež dostupné domény hostované v IONOS (dodané do Klientskeho panelu).
 • Ak ste si vybrali možnosť použitia novej domény: prejdite procesom overenia domény (priradenie záznamu TXT) a konfigurácie MX manuálne.

Ak po prechode do časti Služby Google aj naďalej bude zobrazená informácia o nutnosti overenia domény záznamom TXT, buďte trpezliví. Na tento proces nemáme vplyv a je úplne závislý od Google. Môžete kliknúť na tlačidlo Over stav, čím obnovíte zobrazenie a skontrolujete, či sa status overenia zmenil.

Prvé prihlásenie do panelu G Suite – dočasné heslo

Prihlásenie do panelu G Suite umožňuje aktivovanie prvého účtu používateľa/správcu, prijatie pravidiel, pridanie prístupu k ovládaciemu panelu, začatie ďalších konfiguračných procesov.

 1. V sekcii Služby Google, v časti Informácie o tíme kliknite na tlačidlo Akcie a vyberte si Zobraziť dočasné heslo.
 2. Skopírujte heslo napr. tak, že ho označíte a stlačíte Ctrl+ C alebo pravé tlačidlo myši a príkaz Kopíruj.
 3. Zopakujte kroky klikajúc na Akcie –> Prihlásenie.
 4. Prihláste sa do svojho účtu G Suite zadaním adresy – názvu účtu v doméne, ktorá bola vytvorená vo fáze spúšťania služby v paneli, napr. ak ste pri skoršej konfigurácii vytvorili názov účtu: jan.kowalski a vybrali si doménu moja-firma.pl, ako prihlasovacie meno použite jan.kowalski@moja-firma.pl a skopírované heslo.
 5. Pri prvom prihlásení dostanete žiadosť o akceptovanie pravidiel.
 6. V ďalšom kroku Vás systém požiada o zmenu hesla pre prístup k službe a do panelu správcu. Nezabudnite, že toto heslo sa týka iba prístupu k účtu a nie ku Klientskemu panelu IONOS
 7. Uložte zmeny, oboznámte sa s pravidlami partnerskej spolupráce s IONOS a akceptujte ich
 8. Vitajte v administratívnej konzole služby G Suite.

Po vykonaní vyššie uvedených krokov máte: zaregistrovanú službu (prvá licencia pre používateľa aj správcu), priradenú a overenú doménu, aktivovaný účet používateľa/správcu. V tejto fáze sú dve možnosti: môžete ukončiť konfiguráciu domény, čo prakticky znamená, že služba bude slúžiť ako súprava pracovných nástrojov , ale neumožní odosielanie e-mailov v konkrétnej doméne Klienta. Môžete tiež prejsť na konfiguráciu záznamu MX a pošty, čo by smerovalo k úplnej konfigurácii domény a aktivácii elektronickej pošty v Google.

Gmail s doménou Vašej firmy? Je to možné!

G Suite je okrem iného Gmail, ktorý môžete používať s doménou svojej firmy. Získate tiež balík praktických aplikácií Google.


Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo