Čo je lepšie: POP3 alebo IMAP v konfigurácii pošty?


Odporúčame používať IMAP, čo je najmodernejší poštový protokol. Pomocou neho môžete synchronizovať všetky priečinky so správami. Na každom zariadení sa zobrazia rovnaké informácie s nastaveným pošty a protokolom IMAP.

Pre neskúseného používateľa pošty s profesionálnym e-mailovým programom, rozdiel medzi POP3 a IMAP je:

  • POP3 sa obmedzuje na prijímanie e-mailov a ich zobrazovanie používateľovi. Môžete odpovedať na e-mail vo vašom e-mailovom programe, len kópia odoslanej správy sa nezobrazí na poštovom serveri. Ak je váš e-mailový účet nastavený vo viacerých e-mailových programoch, zobrazí sa v nich iba prijatá pošta. Ak niektorý z programov prečíta e-mail, nebudete ho môcť vidieť v inom zariadení. Funkcia POP3 je užitočná pre prácu s kontami s obmedzenou kapacitou, kde je dôležité uchovávať správy v zariadení a nie na poštovom serveri.
  • IMAP umožňuje prijímať správy na viacerých zariadeniach. Každý z nich zobrazuje rovnaký obsah e-mailu synchronizáciou priečinkov a e-mailov. Okrem toho je každá správa odoslaná z ľubovoľného zariadenia viditeľná na poštovom serveri a zdieľaná na každom zariadení. Na každom zariadení, na ktorom je nakonfigurovaný rovnaký e-mailový účet. IMAP je budúcnosť e-mailu. IMAP reaguje na potreby používateľov spravujúcich jeden alebo viac e-mailových účtov na viacerých zariadeniach súčasne.

Čo je POP3 (Post Office Protocol 3)?

POP3 je protokol (prvok konfigurácie a prevádzky e-mailového úctu), ktorý umožňuje prijímanie e-mailov. Najviac sa dozviete o protokole POP3 v súvislosti s konfiguráciou e-mailového programu. Ak e-mailový program nie je schopný prijímať správy a zobrazovať ich, musí sa pripojiť na e-mailový server napríklad pomocou: POP3.

Tento štandardný protokol je určený pre najpopulárnejšie e-mailové programy, ako je Thunderbird a Outlook.

POP3 je staré, archaické riešenie, málo funkčné a neprimerané požiadavkám spotrebiteľov v dnešnej dobe. Stále však pracuje bezchybne v tom, na čo bol stvorený. POP možno považovať za službu „obchod a dopredu“.

POP3 umožňuje stiahnuť kópiu správy do počítača a požiadať o jej vymazanie zo servera. Správy, ktoré budú odoslané z vášho počítača (z e-mailového programu), nepredošlú kópiu správy na server. POP3 nesynchronizuje správy v oboch smeroch.

Súhrn:

Protokol POP3 umožňuje používateľom prijímať e-maily zo servera. Správa, ktorá vám bola odoslaná, ide na e-mailový server, odkiaľ si e-mailový program stiahne kópie. Správa zostáva na serveri alebo, ak bola nastavená, je z neho odstránená (presunutá do koša).

Čo je IMAP ( Internet Message Access Protocol)?

IMAP je modernejšia verzia protokolu POP3. Jej úlohou je prijímať e-maily v e-mailovom programe, zobrazovať ich. E-mailová správa sa posiela na poštový server, odkiaľ sa sťahuje do e-mailovej schránky pomocou protokolu IMAP.

Na rozdiel od POP3, IMAP môže synchronizovať v oboch smeroch. Zobrazí obsah e-mailovej schránky: všetky správy, všetky priečinky a ďalšie konfigurácie. Okrem toho prenáša aktuálny stav e-mailov a lokálnych priečinkov na e-mailový server.

V praxi, ak pošlete správu z e-mailového programu, vytvoríte nový priečinok, zmeníte umiestnenie správ medzi priečinkami, presne tak, ako to bude na poštovom serveri.

IMAP je ideálny synchronizačný nástroj, ktorý uľahčuje prácu s jedným e-mailovým účtom na mnohých zariadeniach, napríklad: na telefóne, tablete, súkromnom počítači a pracovným počítači. Funguje to naraz.

Súhrn: 

IMAP umožňuje prijímať e-maily v programe na vašom počítači alebo mobilnom zariadení. E-mailový program s mnohými ďalšími funkciami umožňuje jednoduché spravovanie e-mailov. Medzi programom a poštovým serverom dochádza k úplnej synchronizácii. Správy sú viditeľné na všetkých zariadeniach s nakonfigurovaným e-mailovým účtom. Odstránenie správy na jednom zariadení ju odstráni z poštového servera a z iných programov, v ktorých je účet spustený.

 

E-mail bez obmedzenia prílohy

2 milióny užívateľov sa nemôže mýliť. Vyberte si spoľahlivý e-mail s kalendárom, organizáciou úloh a bez spamu.


Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo