Odporúčané antivírusové programy na rok 2020 – najlepšie riešenie pre firmy aj domácnosti

Počítače a smartfóny sú dnes rovnako ohrozené online hrozbami. Uchovávame v nich stále citlivejšie dáta, ktoré sú pre počítačových zločincov veľmi cenné. Zistite, ktorý antivírusový softvér je najlepší na zabezpečenie zariadení, ktoré používate v práci a doma.

OBSAH

Ako funguje antivírusový program?

Po inštalácii do počítača môže malware vykonať zmeny v systéme súborov alebo tajne ukradnúť citlivé dáta, ako sú prihlasovacie údaje, heslá alebo čísla platobných kariet. Antivírusový program skenuje súbory, kontroluje prietok dát v sieti a porovnáva ich so známymi hrozbami.

V prípade zistenia škodlivého softvéru v zariadení antivírus odstráni infikované súbory a zablokuje prístup k nebezpečným webom. V súčasnej dobe majú antivírusové programy tiež vstavané doplnky, ako je správca hesiel, nástroje pre rodičovskú kontrolu, ochrana webových kamier a VPN. V závislosti od výrobcu je rozsah dostupných funkcií odlišný.

Je antivírusový program účinný?

V sieti krúži mnoho hrozieb, ktoré hľadajú nezabezpečená zariadenia, vďaka čomu je program stiahnutý „zadarmo“ lepší ako žiadny. Neponúka však úplnú ochranu a nedokáže blokovať niektoré hrozby v reálnom čase. Bezplatné verzie sú zvyčajne obmedzené na niekoľko jednoduchých funkcií, tj. skenovanie disku alebo vyhľadávanie škodlivého softvéru zašitého v systéme, tj. rootkity. Máloktorý antivírus v bezplatnej verzii má napr. ochranu proti ransomware.

Obnova dát po infekcii zariadenia alebo siete celej organizácie je spojená s obrovskými nákladmi, o čom sa už dozvedelo mnoho užívateľov a mnoho firiem. Zjednodušene možno povedať, že bezplatné antivírusové programy majú svoje nepochybné výhody, ale neriešia všetky problémy súvisiace so sieťovými hrozbami. A tých je stále viac.

Odporúčané antivírusové programy pre firmy na rok 2020

Vzhľadom na rastúci počet hrozieb by malo byť každé zariadenie chránené. Týka sa to najmä smartfónov a počítačov používaných vo firmách. Nezabezpečené zariadenia otvárajú hackerom a malwarovým operátorom dvere ku škodám, tj. krádeži citlivých dát alebo vymáhanie výkupného za obnovenie prístupu k zablokovaným súborom.

Samotné škody sú však iba časťou dôsledkov straty dát, pretože v súlade s nariadením GDPR za nedostatočné zabezpečenie a únik dát hrozia vysoké pokuty. Aký antivírusový program by ste si mali vybrať pre riadne zabezpečenie Vašich firemných nástrojov?

Antivirus Avast Internet Security

Avast jejedným z najdôveryhodnejších antivírusových programov založených na najnovších technológiách a dlhoročných skúsenostiach v oblasti bezpečnosti. Vďaka tomu ochránite svoje počítače so systémom Windows a využijete okrem iného trezor na heslá Avast Password, ochranu proti ransomware a online hrozbám.

Stiahnite si antivírus Avast, osvedčený antivírus pre počítače so systémom Windows.

Bitdefender Internet Security

Bitdefender je osvedčený antivírusový program, ktorému dôveruje viac ako pol miliardy užívateľov. Okrem pokročilej ochrany zariadenia pred malware a ransomware Vám BitDefender Internet Security umožní takisto zašifrovať súbory (veľmi užitočné z hľadiska GDPR) a zabezpečiť bankové transakcie.

O reputácii výrobcu svedčí fakt, že mnoho menších spoločností ponúkajúcich podobné riešenia používa technológiu BitDefender. Balíček

Bitdefender Internet Security je k dispozícii na IONOS vo verzii pre 1 a 3 počítače.

ESET NOD 32

NOD 32 je dôveryhodný program od spoločnosti ESET, ktorý funguje na európskom trhu už niekoľko rokov a chráni počítače a dáta používateľov. V Poľsku je používaný viac ako 4 miliónmi užívateľov. Medzi jeho prednosti patria veľmi rýchle a efektívne nástroje pre skenovanie súborov, monitorovanie správania programu a blokovanie útokov skriptov, ktoré využívajú bezpečnostné medzery. Používajúc ESET aktivujete aj ochranu pred phishingom, tj. podvodné získanie údajov pomocou falošných webových stránok a správ.

Antivirus ESET NOD 32 je program používaný často firmami na ochranu zariadení. V prípade väčšieho počtu zariadení sa oplatí vyskúšať ESET Security Pack, ktorá chráni nielen stolné počítače, ale aj mobilné zariadenia.

Aký antivírus na MacOS a iOS v roku 2020?

Medzi užívateľmi iPhonov a počítačov Mac existuje mýtus, že produkty Apple nemajú vírusy. Toto presvedčenie viedlo k strate dát alebo poškodeniu súborov na nejednom zariadení s jablkom v znaku, o čom svedčí napr. malware XcodeGhost. Každé zariadenie pripojené k internetu a ukladajúce dáta sa môžu stať obeťou útoku, preto by ste na ne mali nainštalovať antivírusový softvér.

Norton Security Online

Osvedčeným riešením pre zariadenia Apple, je Norton Security špecializujúci sa program na ochranu pred ničivými útokmi na Vaše zariadenie. Je k dispozícii vo verzii pre 1 alebo 5 zariadení a medzi jeho špeciálne vlastnosti patrí okrem iného plná ochrana proti šifrovaniu obsahu, ochrana v reálnom čase a modul proti krádeži, ktorý Vám umožní nájsť a prevziať kontrolu nad prístupom k zariadení v prípade krádeže alebo straty iPhone.

Chráňte svoj telefón a počítač vyberajúc antivirus na Maca a iOS.

Bitdefender Total Security pre iOS

Antivirus Bitdefender Total Security je jedným z najkomplexnejších antivírusových riešení na trhu. Vďaka tomuto antivírusovému programu ochránite všetky svoje zariadenia bez ohľaduna ich operačný systém – Total Security zaistí Windows, Android a MacOS / iOS MacOS, iOS. Pre používateľov zariadení Apple bude kľúčovou funkciou tá posledná. V rámci antivírusového programu získate okrem iného ochranu pred phishingom a ransomware a oi. prístup k správcovi hesiel a modul proti krádeži pre smartfóny.

Pokiaľ vo Vašej firme používate zariadenie Apple – vyberte odporúčaný antivírus pre iPhone a MacOS.

Antivirus pre webové stránky zadarmo

Webová stránka by nemala byť ponechaná bez dozoru webmastera alebo administrátora. Zastaraný softvér (napr. WordPress) uľahčuje kybernetickým zločincom zaútočiť na Váš web a spôsobiť škodu, ktorá je z pohľadu užívateľa neviditeľná. Internetové vírusy môžu nielen vykonávať zmeny v súboroch webových stránok, ale aj infikovať zariadenia a sťahovať dáta návštevníkov.

Ak si chcete zabezpečiť svoju webovú stránku, použite službu Ochrana WWW, ktorá je založená na umelej inteligencii a je zodpovedná za detekciu a odstránenie hrozieb.

Bezplatný antivírusový program pre webové stránky od IONOS je vynikajúcou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú účinný nástroj na ochranu ponuky svojej firmy na internete.

Aký antivírus by ste si mali vybrať pre Android v roku 2020?

Android je najobľúbenejší operačný systém – podľa najnovších údajov Statcounter, pracuje takmer na 41% všetkých zariadení na svete. Takáto popularita je spojená s veľkým počtom hrozieb zameraných na používateľov tohto systému. Vzhľadom k tomu, že na našich telefónoch ukladáme rôzne dáta: fotografie, videá, kontakty a dokumenty, stojí za to investovať do antivírusového programu.

Ponechanie smartfónu bez zabezpečenia je veľmi riskantné rozhodnutie. Vyplýva to predovšetkým z politiky aktualizácie zariadenia v závislosti od výrobcu. Menej známe značky nezavádzajú nové bezpečnostné záplaty a veľmi často zanechávajú podporu v prospech nových modelov smartfónov. Nemôžete tiež počítať s filtrami, ktoré zachytávajú škodlivé aplikácie v obchode Google Play – takmer 50% nových hrozieb prechádza mechanizmom obchodu bez zadržania. Zoznámte sa tiež s ďalšími štatistikami prečo je antivírus na Android potrebný.

Aké riešenia odporúčame pre mobilné zariadenia so systémom od Google? Jeden z najčastejšie odporúčaných programov je Kaspersky Internet Security. Mobilný softvér Kaspersky skenuje Vaše zariadenie a navštívené webové stránky v reálnom čase, čo je veľmi dôležité v kontexte špecifického používania smartfónov. Aplikácia Kaspersky ponúka aj ochranu proti krádeži, filtrovaniu hovorov a SMS a pokročilú kontrolu prístupu k aplikáciám.

V IONOS nájdete riešenie Kaspersky pripravené špeciálne pre užívateľov Android – Kaspersky for Android .

Antivirus pre domáce zariadenia – ktorá riešenie stoja za pozornosť?

Ochranu potrebujú nielen firemné zariadenia. Domáce spotrebiče, ako je tablet dieťaťa alebo zdieľaný rodinný počítač, sú tiež ohrozené útokom. Vírusy, phishing a aplikácie, ktoré zneužívajú prístup k dátam zariadení, môžu vykonávať nechcené zmeny alebo čítať dôverné informácie, ako sú prihlasovacie údaje a heslá k zábavným aplikáciám alebo herným platformám.

Zariadenia v domácnosti sú veľmi špecifickou kategóriou, pretože vekový rozdiel medzi členmi domácnosti vedie k odlišnému prístupu k používaniu siete. Pre rodičov budú dôležité funkcie, ako je bezpečné bankovníctvo, ochrana pred ransomware a správcu hesiel. Medzi deťmi má zásadný význam ochrana v reálnom čase, ochrana webovej kamery a modul proti krádeži. Ďalšou výzvou môže byť situácia, kedy rodina používa rôzne typy zariadení a operačné systémy.

Ako rodičom sa Vám oplatí investovať do antivírusového balíčka, ktorý pristupuje k ochrane komplexným spôsobom. To je dôvod, prečo tu odporúčame Bitdefender Family Pack – je to veľmi dobré riešenie hneď z niekoľkých dôvodov, ale jeden je obzvlášť dôležitý: zaisťuje profesionálnu ochranu bez akéhokoľvek obmedzenia počtu zariadení, bez ohľadu na ich operačný systém. Vďaka Family Pack ochránite počítače so systémom Windows a Mac, ale aj telefóny iPhone a Android. Spolu s pokročilou ochranou proti malware a ransomware získate náradie pre rodičovskú kontrolu a optimalizáciu výkonu zariadenia.

Pozrite sa, ako zabezpečiť počítače, notebooky a rodinné smartfóny antivírusovým programom bez obmedzenia počtu inštalácií.

 

Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo