Prečo stojí za to mať SSL certifikát pre vlastnú doménu? Spoznajte 5 najdôležitejších dôvodov

Spúšťate e-obchod alebo vytvárate webovú stránku, na ktorej sa chcete skontaktovať so zákazníkmi? Nezabudnite si zaobstarať SSL certifikát pre svoju vlastnú doménu. Rok 2017 bol pre majiteľov webových stránok prielomom, v otázke investícií do bezpečnosti, a jedným z určujúcich faktorov tohto trendu bola rastúca popularita webových stránok, ktoré bežia na šifrovanom zabezpečenom HTTPS. Prečo je dnes pri podnikaní nutné investovať do SSL certifikátov?

OBSAH

SSL certifikát zabezpečuje proces registrácie a transakcií na webovej stránke

Spotrebitelia, ktorí nakupujú na Internete, si stále viac uvedomujú otázku bezpečnosti svojich nákupov. Preto si vyberajú webové stránky, ktoré ponúkajú nielen bezpečný spôsob platby za produkt (napr. prostredníctvom elektronických platieb), ale aj registrácie v obchode. Vďaka SSL certifikátu bude webová stránka pracovať na HTTPS, vďaka ktorému sú všetky používateľské údaje (meno, priezvisko, adresa atď.) odosielané cez šifrované spojenie. Týmto spôsobom je minimalizované riziko zachytenia tohto typu informácií kybernetickými zločincami alebo malwarom.

Vďaka SSL certifikátu zabezpečíte taktiež e-maily

Mať SSL certifikát neznamená len šifrovaný protokol HTTPS na webovej stránke. V e-mailových aplikáciách je tiež možné nastaviť šifrované pripojenie. Použitie protokolov IMAP a SMTP na šifrovaných portoch zvyšuje zabezpečenie, pretože užívateľské meno a heslo pre poštovú schránku sú odosielané prostredníctvom bezpečného a dôverného pripojenia. Podobne ako protokol HTTPS – bráni vírusom v rušeniu takéhoto spojenia a zachytenie kľúčových dát. Je potrebné si uvedomiť, že vykrádané heslo k poštovej schránke hrozí nielen vykradnutím jej obsahu, ale aj zasielaním spamu, čo ovplyvňuje reputáciu firmy.

Google uprednostňuje webové stránky s SSL certifikátom

Už viac ako 3 roky je známe, že podpora HTTPS je prvok, ktorý ovplyvňuje pozicionovanie webových stránok. A aj keď pozícia vo vyhľadávači Google závisí celkom od viac ako 200 faktorov, ak neinvestujete do SSL certifikátu môže sa to rýchlo prejaviť na viditeľnosti firmy v Google. Už niekoľko mesiacov mechanizmy vyhľadávača silne zvýhodňujú zabezpečené weby, ktoré majú SSL certifikát pre vlastnú doménu. A ako ukazujú aktuálne aktivity tohto obra – tento trend bude pokračovať, kým nebudú úplne marginalizované stránky bez SSL.

Google Chromevaruje pred nezabezpečenú stránkou

Pokiaľ Vás otázka vyhľadávača a zvýhodnenia stránok s SSL certifikátom ešte nepresvedčila, musíte vedieť, že používatelia prehliadača Google Chrome sa skôr nebudú chcieť vrátiť na Vašu webovú stránku. Prečo? Nové verzie aplikácie boli tak vylepšené, aby Vás informovali o nezabezpečenom webe. A to až na dvoch miestach! Už pri samom vstupe na hlavnú adresu dostane užívateľ správu, že web nepodporuje zabezpečené pripojenie. Po druhé, pri zadávaní akýchkoľvek údajov do poľa pre prihlásenie / heslo, bude užívateľ riadne upozornený, že odosielanie citlivého obsahu nebude šifrované. Záver? Pri prevádzkovaní e-obchodu, služby s registráciou užívateľov alebo diskusného fóra musíte svojim zákazníkom zaistiť úplnú bezpečnosť. V opačnom prípade pravdepodobne odmietnu Vašu ponuku a odídu ku konkurencii.

Ďalšie šance vyniknú na pozadí konkurencie

SSL certifikáty sa stávajú tiež prvkom, ktorý vyzdvihuje webové stránky. To je obzvlášť viditeľné v internetových obchodoch, ktoré investovali do SSL certifikátov typu OV a EV – vďaka tomu je názov firmy okamžite viditeľný v poli adresného riadku (alebo – v prípade certifikátu OV – v podrobnostiach o certifikáte). Vyvoláva to oveľa väčšiu dôveru medzi zákazníkmi, pretože vydanie certifikátu predchádzalo okrem iného úplné overenie subjektu zaslaním príslušných dokumentov. Z tohto zlepšenia ťažia najmä finančné inštitúcie a e-obchody. Je tiež potrebné si uvedomiť, že na rozdiel od štandardných SSL certifikátov s overením domény majú certifikáty EV a OV oveľa vyššie finančné záruky v prípade zlomenia kódu.

 

 

Vyhľadávanie
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Často kladené otázky
Registrácia služieb
Zákaznícky panel
Domény
Hosting
Automatický inštalátor CMS
Databázy
FTP
Elektronická pošta
Webmail
E-mailové programy
SSL certifikát
Website Builder
Office 365
Google Workspace
Bezpečnosť
Vedomostná základňa
WordPress
alebo